1. Anasayfa
 2. Genel

AHA ve BHA ASİTLER NELERDİR?  

AHA ve BHA ASİTLER NELERDİR?  
AHA ve BHA ASİTLER NELERDİR?
0

AHA (Alfa Hidroksi Asitler) ve BHA (Beta Hidroksi Asitler) daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamak için ölü deri hücrelerini gideren kimyasallardır. Cildin ölü hücrelerden arınması, yaşlanma, güneş hasarı, koyu lekeler ve akne etkilerini gidermek için gereklidir. İki asit birlikte cildi nemlendirir, ince çizgileri hedef alır ve sıkı bir cilt için kolajen üretimini canlandırır ve eşit dokulu bir cilt görünümü sunar.

AHA’yı NE ZAMAN KULLANMALI?
Eğer öncelikli probleminiz güneş lekeleriyse, cildin en üst katmanını soyan AHA içerikli ürünleri seçebilirsiniz. Normal ve kuru cilde etki gösteren AHA, cildi pürüzsüzleştirirken nemli olmasına yardım eder. Bu asitler aynı zamanda kolajen oluşumunu teşvik ettiği için yaşlanma karşıtı bakımda da tercih edilebilir.

BHA’yı NE ZAMAN KULLANMALI?
Eğer cildinizde siyah nokta ve geniş gözenek sorunu varsa ve akneye meyilli iseniz, BHA içerikli ürünler tam size göre. Bu gruptaki asitler, sadece cilt yüzeyini değil gözenekleri tıkayan yağı bile arındırır. BHA’lar normal ve yağlı cilt üzerinde oldukça iyi etki gösterir ama kuru cilde iyi gelmez ve hassasiyet yaratır.

AHA VE BHA İÇERİKLERİNİ NEREDE BULABİLİRSİNİZ?
AHA ve BHA ile ilgili en zor olan şey, bu içeriklerin her zaman ürünlerin üzerinde yazılı olmayışıdır. Ama akne için kullandığınız salisilik asiti belki biliyorsunuzdur. Salisilik asit aslında bir BHA’dır. Lekelerle savaşan glikolik asit, kuru cildi nemlendiren laktik asit ise çok bilinen AHA’lardır.

AHA ve BHA içeriklerini, Ecollagen Kırışıklık Düzleştirici Serum’da bir arada bulabilirsiniz. Klinik olarak kanıtlanmış etkileri bulunan bu içerikler, ince çizgileri hedef alan, kolajeni artıran ve ışıltı sağlayan sonuçlar sunar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir