1. Anasayfa
 2. Genel

ARBUTİN SERUMUN CİLT İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

ARBUTİN SERUMUN CİLT İÇİN FAYDALARI NELERDİR?
ARBUTİN SERUMUN CİLT İÇİN FAYDALARI NELERDİR?
0

Son dönemlerde cilt bakım serumları kendilerine güzellik rutininde oldukça önemli bir yer edinmiştir. Leke karşıtı, vitamin içerikli, kırışık önleyici ve daha pek çok özellik ile kullanılmaya başlanan bu serumlar, cildin alt tabakasına nüfus ettikleri için yarar bakımından fazlasıyla önem taşır. Kozmetik sektörünün geldiği noktaya bakılırsa karşımıza çıkan ürünlerin pek çoğunda artık bitkisel ve doğal içeriklerin kullanıldığını görmekteyiz. Kimyasal içerikli ürünlerden ciddi anlamda bir uzaklaşma söz konusu olup, doğallığa yönelik pek çok cilt bakım ürününde kendini göstermektedir.

Bunlar arasında en önemlilerden birisi olan arbutin serum, cilde sağlamış olduğu faydalar ile adından söz ettirmekte ve daha uzun yıllarda da söz ettirecek gibi durmaktadır. Arbutin serumun faydaları nedir diye soracak olursanız şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Ciltte çeşitli nedenlerden oluşan lekeler ile mücadele eder,
 • Yeni leke oluşumunun önüne geçer,
 • Ciltte oluşmuş olan renk tonu eşitsizliğini düzenler,
 • Cilde canlılık ve parlak bir görüntü kazandırır,
 • Sivilce izleri, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi pek çok lekeyi ortadan kaldırır.

Buradan da anlaşılacağı üzere arbutin serumun temel görevi cilt lekelerini ortadan kaldırmak ve cilt tonunu eşitlemektir.

Pek çok insanın en büyük sorunlarından birisi olan cilt lekeleri, çeşitli ürünler ile bu sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler dener. Fakat cilt lekelerini önlemek için güneş kremini düzenli kullanmak oldukça faydalı olacaktır.  Şunu unutmamak gerekir ki, günümüzde pek çok doğal içerikli serum ve kozmetik ürün ile mevcut sorunlardan ciddi anlamda kurtulmak mümkündür.

ARBUTİN SERUM NASIL KULLANILIR?

Cilt bakım serumlarının kullanımı hemen hemen aynıdır. Sabah ya da akşam yüze ikişer damla damlatılıp parmak uçları yardımı ile tüm yağın yüze uygulanması ile kullanılan arbutin serumu kullanmadan önce mutlaka cildin temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde kullanılan ürün ne kadar iyi olursa olsun cilde herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Yüz temizleme jeli bu aşamada en uygun cilt bakım ürünü olacaktır. Bir de bu ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, güneş kremi kullanmayı da ihmal etmemek olmalıdır. Nasıl olsa iyi bir serum kullanıyorum, leke oluşumunu engelliyor düşüncesinden hariç her mevsim güneş koruyucu kullanmaya dikkat etmek gerekir.

ARBUTİN SERUMU KİMLER KULLANABİLİR?

Çeşitli kozmetik ve cilt bakım ürünü kullanmaya ne kadar erken yaşlarda başlanırsa o kadar iyi olur. Bu erken başlanmadan kasıt 20’li yaşlar itibaridir. Cilt belirli bir yaştan sonra protein üretimini durdurur. Bu da ileriki yaşlarda ciltte kırışıklık ve sarkma başta olmak üzere pek çok sorun meydana getirir. Bundan dolayı erken yaşlarda başlanacak olan cilt bakım ürünü kullanımı, ileriki yaşlarda cildin sağlıklı olmasını ve yaş göstermemesini sağlayacaktır.

Arbutin serumu, cildinde çeşitli nedenlerden dolayı leke oluşmuş herkes rahatlıkla kullanabilir. İçeriğinde tamamen doğal ürünler bulunan bu ürün 20’li yaşlar itibariyle kullanılabilir. Sonrasında cildinize en uygun nemlendirici krem ile bütüncül bir cilt bakım rutini oluşturmuş olursunuz. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir