1. Anasayfa
 2. Genel

Evde vücut spreyi nasıl yapılır?

Evde vücut spreyi nasıl yapılır?
Evde vücut spreyi nasıl yapılır?
0

Kimyasal olarak oluşturulmuş vücut spreyi bana şiddetli bir baş ağrısı veriyor. Toksik olmanın seksi veya çekici olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden laboratuvarda yaratılan kokuları kovmaya ve kendi doğal uçucu yağ vücut spreylerimizi yapmaya karar verdik. Mağazadan satın alınan parfümleri ait oldukları kaldırıma atın. Gerçek yaratıcılığınızı ve mutluluğunuzu ifade edecek kendi çiçek parfümlerimizi tasarlarken bize katılın.

Karıştıracağımız parfümlerin hepsi çiçek bazlı. Çiçekler, kadınsı ve güzel hissetmemize yardımcı olabilecek harika bir romantik kaliteye sahiptir. Kadınların kişiselleştirilmiş parfümler ve vücut bakımları yaratmak için bu kadar uzun süredir çiçekleri kullanmasına şaşmamalı. Tabii ki, tüm çiçeklerin birbirine karıştırmak isteyebileceğiniz kendine özgü aromaları vardır.

Kendi çiçeksi parfüm spreyinizi karıştırmak için kullanabileceğiniz uçucu yağlar arasında blue tansy yağı diğer adıyla mavi solucan otu yağı, roma papatyası yağı, alman papatyası yağı, lavanta yağı, sardunya yağı, helichrysum yağı, yasemin yağı, portakal çiçeği yağı, palmarosa gül yağı ve ylang ylang yağı vardır.

Çiçek kokuları, baharatlar ve narenciye aromalarıyla iyi uyum sağlar, bu nedenle karışımlarımızdaki çiçek aromalarını öne çıkarmak için en sevdiğimiz uçucu yağlardan birkaçını ele aldık. Bu karışımların temeli alkoldür. 100 proof beyaz rom kullanmayı seçtik çünkü tarifi aylarca korurken en saf kokuları veriyor.

Bu süper sevimli parfüm sprey şişelerinden ve bu sevimli hunilerden bazılarını kapın. Cidden, huni olmadan bu neredeyse imkansız ve hadi bir parti yapalım! Bu vücut spreylerini deneyin ya da birkaç arkadaşınızı ziyaret edin ve aşağıdaki dört tariflerin hepsini yapın. Hepiniz harika parfümlerle ve baş ağrısı olmadan eve gidebilirsiniz!

Veda busesi vücut spreyi

On mililitrelik sprey şişesini alın ve kapağını çıkarın. Küçük bir huniyi şişenin üst kısmına yerleştirin. On damla bergamot esansiyel yağı, beş damla laden çiçeği esansiyel yağı, beş damla sandal ağacı esansiyel yağı, yarım çay kaşığı ev yapımı vanilya özü ve bir buçuk tatlı kaşığı 100 proof rom veya votkayı ekleyin. Sprey şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bu vücut spreyini bileklere, kalbin üzerine, kulak arkasına, saçlara ve diz arkasına püskürtün.

Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Daima çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu şişeler, koyu renkli bir şişe gibi içindeki esansiyel yağları korumadığından, bunu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için el çantanızda veya kozmetik çantanızda saklayın. Ayrıca, lekelenmeye veya renk bozulmasına neden olabileceğinden giysilere özellikle ipek kumaş üzerine püskürtmeyin. Vanilya kokusunu sevmiyorsanız, vanilya özü yerine her zaman daha fazla rom kullanabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir