1. Anasayfa
  2. Diziler

How İ Met Your Mother Dizisinin Konusu Nedir?

How İ Met Your Mother Dizisinin Konusu Nedir?
How İ Met Your Mother Dizisinin Konusu Nedir?
0


How İ Met Your Mother, Türkçe olarak Annenizle Nasıl Tanıştık? anlamına gelmektedir. Dizide yer alan başrol karakteri Ted Mosby ve ailesi 2030 yılında yaşamaktadır. Çocukların babalarına nasıl tanıştıklarını sormaları üzerine Ted Mosby tanışma hikayelerini anlatmak için oldukça uzun bir yol seçer. Anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmaya başlaması ile başlayan dizi genel olarak Ted ve arkadaşlarının geçmişte yaşadıkları ve başlarından geçen olayları anlatmaktadır.

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Josh Radnor / Ted Mosby

Jason Segel / Marshall Eriksen

Cobie Smulders / Robin Scherbatsky

Neil Patrick Harris / Barney Stinson

Barney Stinson / Lily Aldrin

Lyndsy Fonseca / Daughter

David Henrie / Son

Chris Elliott / Tracy McConnell

Marshall Manesh / Ranjit

Joe Nieves / Carl

How İ Met Your Mother Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

How İ Met Your Mother dizisi oldukça fazla sevilen ve izlenen bir komedi dizisi olarak dikkatleri çekmiştir. 2005 yılında yayınlanmaya başlanan dizi komedi, romantik ve sitcom türünde oldukça başarılı bir dizi olarak kendisini göstermiştir. How İ Met Your Mother dizisi toplamda 9 sezondan oluşmaktadır. Aynı zamanda dizi de toplam olarak 208 bölüm bulunmaktadır. Dizinin her bölümü ortalama olarak 22 dakikadan oluşmaktadır.

How İ Met Your Mother Dizisi IMDB Puanı Kaçtır?

How İ Met Your Mother dizisi IMDB puanı olarak 8,3 alarak en kaliteli diziler arasına girmiştir. Oldukça sevilen dizinin final bölümü ise iki parça halinde yayınlanmıştır. Aynı zamanda dizinin final bölümü yayınlandığı esnada dizi tarihinin en fazla izlenen dizisi olma özelliğine sahiptir. Ancak çok fazla izlenmesine rağmen dizinin en düşük oyu alan bölümü olma özelliğine de sahiptir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir