1. Anasayfa
 2. Filmler

Run (2020) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Run (2020) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi
run filmi konusu
0

Film, Diane Sherman’ın erken doğan bebeğinin doktorlar tarafından kontrol edilme sahnesiyle start veriyor. Fakat etraftaki yeşil ışıklar, bebeğin sancılı ağlaması kötü bir olayın habercisi oluyor. Doğum kartında yazan; diyabet, astım gibi hastalıklar bebeğin acılı ağlamasını açıklıyor.

Daha sonra kameralar 17 yıl sonuna; Chloe’nin büyüdüğü ve annesiyle mutlu-mesut yaşadıkları zamana odaklanıyor. Tekerlekli sandalyeye mahkum hayatı yaşayan Chloe, kendisine hedef olarak belirlediği Washington Üniversitesi için çalışmalarını sürdürüyor. Anne ve kızın aralarındaki bağ oldukça kuvvetli gözükürken; Chloe annesinin kendisinden bazı şeyleri sakladığını keşfediyor. İçmesi gereken ilaçları içmeyip, annesinin ilaçlarını içtiğini; kendi ismindeki bir kızın doğum anında öldüğünün belgesini…

Run (2020) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Ratched dizisindeki muhteşem performansıyla isminden oldukça fazla söz ettirmeye başaran Sarah Paulson, Run filmindeki gizemli anne karakteri için biçilmiş kaftan olduğunu ispatlamayı başarıyor. Geçtiğimiz dönemlerdeki yapımlarında “gizemli kadın” lakabını benimseyen rolleriyle karşımıza çıkan usta oyuncu, tarzı ve karakteri itibariyle filme epey değer katıyor. Konu genel olarak yavaş ilerlese de Sarah Paulson’un performansı, senaryoyu bir şekilde ayakta tutmayı başarıyor.

Konunun ilgi çekiciliğini arttıran bir diğer sebep ise Sarah Paulson’un kızı rolündeki Chloe. Evdeki travmatik yaşantısından bunalan genç kız; geçmişinde yatan sır gibi gerçekleri keşfetmeye çıkarak, filme ayrı bir boyut kazandırıyor.

Sözlerimi filmin yönetmenliği yapan Aneesh Chaganty ile sonlandırmak istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda vizyona giren Searching ile ilk uzun metrajlı filmini çeken Chaganty, Run ile filmografisine yeni bir yapım daha eklemiş oldu. Tamamen bilgisayar ekranı, akıllı telefonlar gibi teknolojik aletlerin ekran kayıtlarıyla izleyenlere sunulan Searching, son zamanlarda izlediğim en ilgi çekici senaryo ve sunuma sahipti. Film listenize bu iki yapımı mutlaka ekleyin. İyi seyirler…

 • Sarah Paulson – Diane Sherman
 • Kiera Allen – Chloe Sherman
 • Pat Healy – Tom

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir