1. Anasayfa
 2. Sağlık

Schweppes Tonik Nedir? Nasıl İçilir? Alkollü Mü? Neyle İçilir?

Schweppes Tonik Nedir? Nasıl İçilir? Alkollü Mü? Neyle İçilir?
Schweppes Tonik
0

Schweppes Tonik, herhalde doğrudan bu türünü içmeseniz de Schweppes marka herhangi bir içeceği içmişsinizdir. Özellikle geçmiş yıllarda televizyonlarda gördüğünüz reklamlar dahi aklınızda kalmış olabilir. İşte o meşhur içeceğin tonik olanını olabildiğince detaylı bir biçimde inceleyeceğiz. Daha önce içmiş olanların tecrübelerini yorum kısmında belirtmesini rica ederiz.

Schweppes Tonik Nedir?

Tonik nedir? Öncelikle bu sorunun cevabına bakalım. Tonik, içine kinin katılmış sodaya verilen bir isimdir. Bu içecek türü kokteyllerde sıkça kullanılmaktadır. İlk zamanlar sıtma hastalığına karşı profilaktik olarak kullanılmış olsa da genellikle önemli ölçüde daha düşük kinin değerine sahiptir. Günümüzde ise sıklıkla tatlandırılmış bir vaziyette bulunabilse de kendine özgü acı bir tadı vardır. Karışık içeceklerde kokteyllerde kullanabilirsiniz.

Schweppes Tonik alkolsüz, gazlı bir içecektir. Coca Cola firmasına ait bu markanın birkaç türü daha vardır. Ayrıca Schweppes Zero Tonic‘de vardır. Coca Cola firmasının sitesinde adı Schweppes Indian Tonic Water olarak geçmektedir.

Enerji ve Besin Öğeleri Nelerdir?

Schweppes Tonik içinde ne var? Su, şeker veya fruktoz-glukoz şurubu, karbondioksit, asitliği düzenleyici (sitrik asit), aroma vericiler, koruyucu (potasyum sorbat), kinin (sülfat tuzu cinsinden 85 mg/l’den az) bulunmaktadır.

Schweppes Zero Tonic ise içinde şeker bulunmayan türüdür.

Schweppes Tonik Nasıl İçilir?

Bu içeceği ister normal bir biçimde isterseniz içerisine bir iki dilim limon atarak da içebilirsiniz. Ayrıca alkolle birlikte de içilmektedir. Bu tamamen sizin bu tür gazlı içecekleri nasıl sevdiğinize bağlıdır. Schweppes Tonik neyle içilir? sorusunda cevap olarak da yukarıda da yazdığımız gibi limon, alkollü içecekler (vodka, cin vb.) ile içebilirsiniz. Ne işe yarar? sorusuna cevap ise normal bir içecek olduğu için seviyor olmamız halinde, sevdiğimiz bir içecekten keyif almamıza yarar. Bir diğer husus ise alkolle birlikte kullanmayı sevenler için yine içecek görevini görür.

Faydalı olup olmadığı ancak doktorların ortaya koyabileceği bir durumdur. En nihayetinde biz sadece gazlı bir içecek olduğunu ve şişesinde yazan enerji ve besin değerlerini bilmekteyiz.

Schweppes Tonik İçmek Haram Mı?

İçmek haram değildir. İçerisinde alkol bulunmamaktadır. Alkolsüz, gazlı bir içecektir.

Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

Bu içeceği herhangi bir bakkal, tekel bayi, market gibi alışveriş yerlerinden temin edebilirsiniz. Yukarıda da yazdığımız gibi bu markanın aynı içecekten farklı türleri de satılmaktadır. Damak tadınıza göre deneyebilirsiniz. Fiyatı ise Schweppes Tonik 250 ml. 20 TL, 1 litre olanı ise 25 TL’dir. (Bu fiyatlar makalemizi yazdığımız sırada Migros Market’in internet sitesinden baktığımız fiyatlarıdır. Zamanla değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız.)

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Entele otu

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamından edinilerek sunulmuştur. Söz konusu içecek hakkında daha fazla detaylı bilgi edinmek için farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.      

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Entel Bilgi Blog Sitesi Admini.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Kasık Ağrısı Nedir?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir