1. Anasayfa
  2. Filmler

Soğuk filminin konusu

Soğuk filminin konusu
Soğuk filminin konusu
0

Soğuk filmi, karlar altında kalmış, oldukça karanlık bir atmosferde, bütün çıkışsızlığı ile Türkiye’nin sınır şehri olan Kars ilinde geçiyor. Hepimizin uzaktan ya da yakından tanıdığı Kafkas kültürünün çok sert ve acımasız olan ruhu yörenin soğuk, acımasız, çetin soğuk iklimi ile örtüşmektedir. Kış ayları geldiği zaman Kars, çıkışı olmayan bir şehre dönüşmektedir. Üç Rus kardeş bu şehirde bir pavyonda çalışarak hayatta kalmaya çalışmaktadır. Hayatında ise karısından başka kadın bilmeyen, kendi halinde olan bir tren yolu işçisi, bu Rus kardeşlerden en küçüğüne aşık olmuştur.

Delice sevmiştir bu kadını

Geride her şeyini bırakacak kadar büyük bir tutku beslemektedir bu kadına karşı. Adamın erkek kardeşi ise şehirde herkes tarafından tanınan ve kimsenin bulaşmak istemeyeceği belalı bir adamdır. Evlenmiştir ve çoluğa çocuğa karışmıştır. Ancak gece hayatını terk etmemiştir ve bekarmış gibi hareket etmeye, dilediği gibi eğlenmeye devam etmektedir. Bu belalı adam da tıpkı abisi gibi bu üç kadının peşindedir.

İşler tamamen çığırından çıkacaktır

Bu üç kardeşten en küçüğünün adı İrina’dır. İrina üç gün sonra ülkesine dönecektir. Bir yanda pavyonda çalışan yabancı uyruklu üç kardeş. Diğer yanda karısından başka kadın tanımayan, kendi halinde olan tren yolu işçisi. Öte yandan belalığı ile nam salmış ve herkesin uzak durduğu bir adam. Tüm bunlardan sonra ne kızlar için ne tren yolu işçisi için ne de belalı adam için işler istedikleri gibi gitmeyecektir. Hatta öyle bir hale dönecektir işler, işin içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir