1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Twitter Takipçi Hilesi 2023, Şifresiz, Ücretsiz, Twitter Takipçi Kasma Yöntemleri

Twitter Takipçi Hilesi 2023, Şifresiz, Ücretsiz, Twitter Takipçi Kasma Yöntemleri
Twitter Takipçi Hilesi
1

Twitter takipçi hilesi, Twitter’da takipçi sayısını artırmak isteyen insanların, merak ettiği hile adı verilen bir takipçi artırma yöntemidir. Bu yazımızda ilgili yöntemden genel hatlarıyla bahsedeceğiz. Lütfen söz konusu durum hakkında düşüncelerinizi yorum kısmında belirtiniz.

Twitter Takipçi Hilesi 2023

Twitter hesabınızın takipçi sayısının artması için hile adı verilen yöntemi, insanlar merak ediyor ve arama motorlarında bu konu hakkında araştırma yapıyorlar. Bu yöntem konusunda birçok web site vardır. Bu web siteler takipçi hilesi adı altında ücretsiz takipçi göndererek hileden bahsettiklerini düşünmenizi sağlamaktadırlar. Aslında durum bundan farklıdır. Hile bulmak kolay değildir. Twitter takipçi botu vb. bir sisteme sahip olmadığınız sürece bu tarz ücretsiz takipçiye sahip olamazsınız. Bu bahsettiğimiz siteler ise ücretsiz 100 takipçi (veya başka sayılarda) göndererek, sitelerinde bulunana takipçi paketlerini satmak amacıyla bir nevi reklam yapmaktadırlar.

Twitter Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır?

Hileden kasıt eğer bir sistem bulayım ve hesabıma ücretsiz takipçi göndereyim şeklindeyse eğer, bunun cevabı yukarıda da bahsettiğimiz gibi elinizde Twitter takipçi botunun olması gerekmektedir. Bunun dışında bir hile yönteminden bahsediyorsak şayet, öyle bir sistem kurmanız gerekmektedir ki, insanlar sizi farkına varmadan takip etmiş olsun. Yani sabah uyandığımızda bir bakıyoruz ki, sizi takip etmişiz. Böyle bir hile, yazılım veya hack tarzında bir durum var mıdır? Böyle bir şeyin olabileceğini düşünmüyoruz. Twitter güvenlik anlamında sağlam bir alt yapıya sahiptir. (Bu paragraf umarım ”Takipçi hilesi nedir?” sorusuna da yanıt olmuştur.)

Takipçi Hilesi İle Ne Kadar Takipçi Kazanırsınız?

Bu hile yöntemleri ile belirli bir sayıda ücretsiz gönderim yapmaktalar. Ancak paket satın alarak epeyce takipçi elde etmiş olabilirsiniz. (Örneğin 1000 takipçi, 5000 takipçi vb.) Yine de paket satın alınmasını doğru bulmuyoruz. Sebebini makalenin devamında yazmış bulunmaktayız.

Programsız Hile Yapılabilir Mi?

Yapılamaz. Çünkü parmak şıklatarak kimseyi takipçi yapamazsınız. Bu konuda kesinlikle bir programa, yazılıma ihtiyacınız vardır. Birçok takipçi paketi satan siteler de hile adı altında bir miktar ücretsiz takipçi gönderip ardından paket satmaya çalışıyorlar.

Ücretsiz Twitter Takipçi Hilesi Bulmak Mümkün Mü?

Program şeklinde bir hile adı verilen yöntemi ücretsiz bulmanız mümkün değildir. Ancak Twitter takipçi hilesi siteleri adı altında açılmış olan web sitelerinde yukarıda da bahsettiğimiz üzere bir miktar ücretsiz gönderim yapılıyor. Yani başkasına ait program veya sistemi hediye veya reklam anlamında sunmaları doğrultusunda kullanabilirsiniz. Ancak programa vs. ücretsiz bir biçimde sahip olmak mümkün değildir.

Gönderilen Takipçiler Gerçek Mi?

Hayır gerçek değil. Gerçek takipçi gönderdiklerini varsayalım; o hesapların sahipleri sizi durduk yere takip ettiklerini anladıklarında takipten çıkarlar.

Takipçi Hileleri Yasal Mı?

Yasadışı bir sorun bulunmamaktadır. (Tabi hack tarzı insanların profillerini ele geçirmediğiniz sürece.) Bot takipçi veya takipçi paketi satın almak yasadışı değildir. Yasadışı sorun bulunmamaktadır derken bunu kastediyoruz. Ancak Twitter, sahte yollarla takipçi kastığınızı fark ettiğinde herhangi bir hesap kapama veya farklı bir cezalandırma yöntemi uygular mı? Bunu iyi düşünmek gerekiyor.

Twitter Takipçi Hilesi Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Ne işe yaradığıyla ilgili veya faydalarının neler olabileceği tarzında liste şu şekildedir;

 • Bu hile yöntemi, profilinizdeki takipçi sayısını artırmaya yarar.
 • İnsanlar profilinize baktığında ” Vay be! Epey takipçisi varmış.” der.
 • Bir an için sosyal medya fenomeni olduğunuzu düşünenler olabilir.
 • Hile sonucunda veya paket alımında takipçi sayınızı abartılı seviyelere çıkarmadığınız sürece; belki bir an için organik takipçi sanıp olumlu düşünenler olabilir.

Muhtemelen sizin de aklınıza daha fazla fayda gelmiyordur. Ancak bu yöntemi kullanırken veya satın alırken elde ettiğiniz takipçilerin genel yapısı veya başka bir deyişle kalitesi önemlidir. Örneğin hile diye taktim edilen 1000 takipçi veya 100 takipçi sizlere bot olarak gönderiliyorsa bu kalitesiz demektir. Çünkü gerçek takipçi olmadığı sürece sizi takip edenlerin bir anlamı yok demektir.

Fenomen Olmanızı Sağlar Mı?

Hayır sağlamaz. Bunun sebebi ise aktif yani organik takipçi olmadığı sürece, sadece paket satın almış bir birey konumunda olursunuz. Düşünsenize 100.000 takipçiniz var ama paket olarak alınmış. İnsanlar bunu fark edecek kadar zekiler merak etmeyin.

Zararları Nelerdir?

Bu konuda zararları veya zararlı olma ihtimali gibisinden hazırladığımız liste aşağıdadır;

 • Öncelikle insanlar ”Parayla almıştır, gerçek değildir!” tarzında düşüncelere kapılabilir. (Haklılar.)
 • İnsanlar hakkınızda organik takipçi kasamayan, fenomen olmaya çalışan veya böyle görünmek isteyen biri olduğunuzu düşünebilirler.
 • Yukarda da yazdığımız gibi Twitter, spam sayıp hesabınızı kapatabilir. (Geçmişte bu tür bir yaptırımda bulunmuş mu? Bu sorunun cevabını bilmiyoruz ancak temkinli olmak da fayda var.)
 • En nihayetinde bot veya gerçek adı altında ama gerçek olmayan takipçiler edindiğinizde size bir faydası olmaz.
 • Her ne kadar paket almanız veya hileyi kullanmanız doğrultusunda hesabınızın gönderi vb. etkileşiminin artacağı söylense de böyle bir şey bildiğimiz kadarıyla mümkün değildir. Bu yüzden organik takipçi hepsinden değerlidir.

Gördüğünüz gibi zararlı olabileceğini düşündüğümüz bu tür durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Twitter Takipçi Hilesi Siteleri

Bu konu hakkında açılmış siteler vardır. Yukarıda da söylediğimiz gibi hile adı altında sizlere 100 veya benzeri bir sayıda takipçi gönderiyorlar. Bazıları da bu takipçi gönderme işini reklam bazında yaparak en nihayetinde sitelerinde bulunan paketleri satmaya çalışıyorlar. Alıp almama konusunda karar sadece size kalmış durumda.

Takipçi Hileleri Güvenli Mi? Hesabınız Çalınır Mı?

Tehlikelidir. Hesabınız çalınabilir. Bunu söylememizin sebebi ise eğer bu hile adı verilen ve aslında ne olduğu önemli olmayacak biçimdeki yöntemi kullanırken, Twitter hesap şifrenizi veriyorsanız, hesabınız çalınabilir. Çünkü karşıdaki insanların asıl niyetlerini hiçbir zaman bilemezsiniz. Ancak sadece kullanıcı adınızı yazarak takipçi ediniyorsanız şayet bir sorun olmaz. Deneyip denememe kararı sadece sizindir. Biz bu tür yöntemler yerine organik takipçi kasmak daha doğru düşüncesindeyiz.

Twitter Takipçi Kasma Yöntemleri Nelerdir?

Sosyal medyada fenomen olabilmek için organik takipçi kasmak en doğru yöntemdir. Twitter takipçi artırma yöntemleri şu şekildedir diyebiliriz.

 • Öncelikle paylaşımlarınızın kaliteli ve güzel olması gerekiyor.
 • İnsanların etkileşimde bulunabilecekleri güncel ve iyi paylaşımlar yapın.
 • Sizi takip etmelerinin faydalı veya doğru olduğunu düşünmelerini sağlayacak paylaşımlar yapın.
 • Spam oluşturmayın.
 • İnsanları rahatsız edecek, sizden uzaklaştıracak paylaşımlar yapmayın.
 • İyi bir iletişim kurun.
 • Profilinizi iyi bir şekilde gerek etiketler ve gerekse görsel anlamda zengin bir dizayn anlayışıyla tasarlayın.
 • Düzenli bir biçimde beğeni toplayacak paylaşımlarda bulunun.

Bu ve daha söylenebilecek birçok şey Twitter takipçi artırma yöntemi adı altında sayılabilir.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. İnstagram takipçi hilesi

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamından edinilerek sunulmuştur. İlgili konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için mutlaka başka kaynaklara da başvurunuz. Söz konusu makale ile herhangi bir kurum ve kuruluşu kötülemek gibi bir niyetimiz bulunmamaktadır. İlgili hile veya türevlerini kullanıp kullanmama hususunda karar sadece sizindir.

Entel Bilgi Blog Sitesi Admini.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Twitter takipçi hilesi 5000 nasıl bulabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir